Látványos lehetőségeket rejtenek azok a fejlesztési irányok, amelyek a különböző játékokat igyekszenek ötvözni a websétákkal. A játékok megmozgatják az embereket és segítségükkel könnyebben bevonhatók egy-egy akcióba. Emellett a játékok sokoldalúan felhasználhatók a különböző promóciós célokra és márkaépítésre is.
![]() |
Hogyan működnek a WebSéta játékok?
A websétákban a játék a menüsorból érhető el, s alapesetben egy „kerettörténethez" kapcsolódóan valamilyen feladatsort kell teljesíteni, pl. tárgyakat megkeresni. Ezek a tárgyak a panorámaképeken vannak elrejtve, s különféle akciókat kell velük végrehajtani. A játékokhoz különféle illusztrációk kapcsolódnak: képek, tárgyak s a játékot élményszerűbbé tevő hangok. A játék állásáról, s a már teljesített feladatokról menet közben tájékozódhatunk, valamint mindig található némi segítség („tipp") is a sikeres teljesítéshez.
A játékok fajtái
- Népszerűek az egy-egy céget, vagy vállalkozást bemutató játékok, amelyekben könnyed formában ismerkedhet meg a felhasználó a cég tevékenységeivel és termékeivel. ("Hízzon a disznó!" - Bóly Zrt.; játék a szegedi Dóm Hotelben)
- Egy-egy különleges alakalomra, vagy ünnepre készülnek az ünnepi játékok, vagy „üdvözlőlapok". (Karácsonyi üdvözlőlap; Húsvéti játék)
![]() |
Mire használhatók a WebSéta játékok?
- Az ember szeret játszani. Használhatjuk egy-egy akcióhoz, vagy bármilyen kezdeményezéshez kapcsolódó „mozgósítás" eszközeként az online felületeken.
- Különféle nyereményjátékok lebonyolításához.
- Használhatjuk „edukáló célzattal", hogy közelebb vigyük az ügyfelekhez egy cég tevékenységkörét, szolgáltatásait.
- Jól használhatók különféle promóciós célokra, vagy a „brandépítés" részeként is.
Próbáld ki az egyik tárgykereső játékunkat, amit a Lurdy-ház Websétájához készítettünk! Tovább a játékhoz >>